.Людина в організації.
Організації є дуже різними за структурою та функціюванням: школа, коледж, університет, армія, релігійна чи професійна спільнота, недержавна організація, клуб, фірма, корпорація, асоціація...
Кожна модель є обмеженою, але ця дійсно варта вашої уваги! То як же ж думають люди і як дивляться на світ знаходячись в організації?
Нульовий рівень. Майже тварина, одні інстинкти: безпека, їдло та секс. Головна ціль – вижити. Соціальна адаптація - відсутня.
 На цьому рівні з’являється уявлення про світ – добрі і злі духи яких треба задобрити. Рівень дикого плем’я. Тут йдеться про виживання усього плем’я. З’являються ритуали, табу і трохи магії.
На цьому рівні світ стає схожим на джунглі де перемагають тільки найсильніші та найхитріші. Тля слабких є рабство в тій чи іншій формі. Роби що хочеш і наплюй на інших (новий росіянин, азійські диктатури, бандитські угруповання). Влада, слава. Усі думки тільки про те, як максимально задовольнити свої потреби. Але такі люди можуть бути гарними продавцями чи спортсменами.
В світі є порядок і смисл. Є істинний шлях і ціль, які визначає "Верховний закон". Ти маєш коритися цьому закону. Є стабільність і порядок (як Україна радянських часів).
На цьому рівні світ є раціональним і добре змащеним механізмом, який працює по правилах природи. Людина може зрозуміти ці закони. Ти можеш щось виграти тільки якщо знаєш ці закони. Тут є конкуренція за владу та ресурси. Я можу! Успіх – ось найголовніше слово, але все має бути по-правилах. Я маю 5 машин, 5 будинків… Притаманно: середній клас, науковий світ, економіка вільного ринку.
Це світ ідеалів: гармонії, взаємозалежності, взаємопов’язаності, взаємного консенсусу, людяності, турботливості та духовності. Ціль життя є гармонія та зростання разом. Цього рівня досягають громадські організації та спілки з ідеалами. Це рівень прав людини та природи. Рівень політичної коректності та соціальної рівності. І це не декларації, а щоденне життя (як Скандинавський соціалізм).
Рівень мережі. На цьому рівні світ - це калейдоскоп різних систем та форм. Тут компетентність більш важлива за ранг і статус. А зміни – це є норма життя. Люди на цьому рівні живуть багатьма життями одночасно. Людина на цьому рівні може грати ролі попередніх рівнів (-> зверни увагу!). * Для "абсолютної людини" він так само підкоряється верховному закону. * Для "раціональної людини"він такий самий раціональний. * Для "екологічної людини" він таке саме джерело кохання.
Але для такої людини є важливими: незалежність, свобода та гідність. Така людина може легко заробити гроші, але гроші їй лише необхідні як засіб щоб здобути свободу. Така людина не буде хвастатися (5 машин, 5 будинків) Така людина може реалізувати свої цілі не заважаючи іншим. Порівняйте: "людина-герой" – забере у інших, "раціональна людина" – виграє.
Світ – це одне ціле (один організм). Души всіх людей походять з одного кореня. Опису організацій, що досягли цього рівня ми ще не маємо.
Про цей рівень ми ще нічого не знаємо.
Кожен з дев’яти рівнів має свої переваги та недоліки. Кожна людина іде від низьких рівнів в гору до як найвищих.
Люди ідуть по зигзагу від самовираження до самопожертви. Кожен наступний рівень є більш високим, складним, багатогранним та широким.
Про конфлікти.
Герой-олігарх ніколи не зрозуміє синього чиновника, так він буде казати: про які правила ти говориш, бо є тільки одне правило – "Я хочу"! Синій чиновник не любить героя та раціональну людину, бо вони не поважають "Верховний закон" (і він ніколи не зрозуміє, що вони його не виконують з різних причин). Раціональна людина не люблять героя – бо він по-суті відбирає чужу власність. Екологічна людина не любить синього чиновника – бо він бачить тільки інструкції і зовсім не бачить за ними людей. Синій чиновник бачить в екологічній людині божевільного без правил. …
Будьмо ми фантастичними і толерантними!
|
|